YORKSHIRE TERIER

Yorkshire Terrier powstał w połowie XIX wieku w hrabstwach Yorkshire i Lancashire w północnej Anglii. Stał się modnym pieskiem dla prawdziwych angielskich kobiet w późnych czasach wiktoriańskich, ale jego początki były wyraźnie robotnicze.Uważa się, że rasa ta jest wytworem tkaczy ze Szkocji, którzy wyemigrowali do angielskiego północnego kraju i przywieźli ze sobą szkockie teriery. Szkoci tkacze byli dumni ze swoich twardych małych terierów, wyhodowanych na tyle małych, że można było wcisnąć się w zakamarki fabryk tekstylnych w pogoni za gryzoniami. Żartowano na temat długiej, jedwabistej sierści Yorki, wnioskując, że jego drobno teksturowane włosy są produktem krosien. Rodzinny region Yorków był ośrodkiem górnictwa, a także przemysłu tekstylnego, a wielu Yorków było zatrudnionych w kopalniach węgla jako eksterminatorzy.

Punkt zwrotny w historii rasy nastąpił w 1886 roku, kiedy Kennel Club (Anglia) przyznał Yorkie uznanie. Dzięki temu rozgłosowi Yorkie stał się modnym towarzyszem kobiet. A wraz ze wzrostem popularności Yorki wśród modnych, jego rozmiar zmniejszył się, aby lepiej odpowiadać nowemu opisowi stanowiska: uroczego, zabawnego towarzysza siedzącego na kolanach luksusu.

Zanim zdecydujesz się na koszulkę posłuchaj co o psach powiedział Dave Barry

"Pies ma w zwyczaju uważać, że koniecznie musi pojechać z tobą w samochodzie, tak na wypadek, gdyby zaistniała konieczność poujadania ci zupełnie bez powodu do ucha"

Zapraszam do zakupu koszulki z tym wyjątkowym psem

Yorkshire terier koszulka z twoim ukochanym pupilem t-shirt na prezent

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji